Je zatiaľ málo rozšírený druh vodného športu pochádzajúci z Nového Zélandu. Základná myšlienka zakladateľa Graema Boddyho: Vyvinúť ľahko ovládateľnú a stabilnú loď pre jednu osobu, ktorej ovládanie nevyžaduje predchádzajúce skúsenosti. Konkrétne nafukovaciu loď pre jednu osobu, ovládanú zvláštnou technikou. Ovláda sa rukami aj nohami.

Je jedno či máš skúsenosti s divokou , alebo akoukoľvek vodou, Riverbug je aj pre úplných začiatočníkov. Na svoje si prídu samozrejme aj pokročilí. To, čo si člověk nedovolí s kajakom, je na Riverbugu omnoho jednoduchšie.

Riverbug vďaka svojej stabilite odpustí jazdcovi takmer každú chybičku. V žiadnej inej lodi člověk nezíska tak ľahko a rýchlo dôveru na divokej vode. Prevrátenie? Žiaden problém, ba naopak, veľa zábavy a prekvapenie, ako neuveriteľne ľahké je dostať sa späť na loď.

Kde môžem jazdiť s Riverbugom?

Na rieke, na jazere, na mori, na snehu, …všade, kde sa vyskytuje voda. Od extrémne divokej vody po pokojný sedánek na jazere s kamarátmi…

Ako sa Riverbug ovláda?

Rukami pomocou rukavíc s plávacími blanami medzi prstami a nohami s pomocou plutiev. V Riverbugu je člověk priamo súčasťou rieky, cíti prúdy ovplyvňujúce směr jazdy. Za normálních okolností človek na lodi sedí, ale fantázii sa medze nekladú, na Riverbugu sa dá sedieť, ležať, kľačať, stáť?, …

Túry

Malá loď = Veľká sranda

Je jedno či hľadáš adrenalín, zábavu s priateľmi, surfovanie vo vlnách, chceš si skúsiť zopár trikov, naučiť sa eskymáka, alebo sa chceš len nechať unášať prúdom – my ti ukážeme, ako si s Riverbugom užiješ veľa zábavy. Všetky naše kurzy a túry sa konajú na jednej z najkrajších riek Európy, na Salze.

Akčný Riverbug:

Na tejto túre zažiješ porciu divokej vody. Táto túra ponúka adrenalín, zážitok a srandu a to všetko ako ½ denná túra.

Cena: 75 €

Dobrodružný Riverbug:

Poldeň je pre Teba málo? Na našej celodennej túre zažiješ všetkého 2x toľko. Dva rôzne úseky Salzy prerušené piknikom na jej malebnom brehu.

Cena: 115 €

Pre koho je Riverbug určený:

Človek by mal byť celkovo fit, minimálne 125 cm vysoký a vedieť plávať. Predchádzajúce skúsenosti niesú nutné.

Kedy môžeme prísť?

Túry sa konajú za každého počasia od apríla do septembra. Je dobré sa dopředu nahlásiť. Na našej základni vo Wildalpen dostanete všetko potrebné vybavenie:

  • flexibilné a jednodielne (surfovacie) neoprény hrúbky 5 mm – zimy sa báť nemusíte
  • neoprénové topánky
  • plutvy
  • neoprénové žabie rukavice (s blanami pre lepšie pádlovanie)
  • záchrannú vestu
  • helmu

Pre prípad, že by to nestačilo:

  • ešte jedny rukavice a neoprénovú čapicu

Najskôr budete náležite preškolení ohľadne ovládania Riverbugu a bezpečnosti na rieke od profesionálneho Guida, až potom sa ide na vec. Na prvom úseku sa naučíte základné manévre s loďou a vyskúšate prvé vlnky. Túra končí opäť na základni vo Wildalpen (zmena úseku podľa počasia vyhradená).

Ak by ste chceli spoznať viac, ponúkame i Kurzy, kde sa človek dozvie oveľa viac o technike a bezpečnosti na divokej vode.

Ak by ste si chceli Riverbug nabudúce sami vyskúšať (iba po absolvovaní minimálne ½ dennej túry so skúsenými inštruktormi), ponúkame i možnosť zapožičania. Radi pomôžeme s výberom vhodného vybavenia.