Základné informácie

Pre všetkých, ktorí chcú zažiť adrenalínový zážitok na divokej vode, ale predovšetkým veľa zábavy. Na rafte je vždy prítomný "sprievodca", teda skúsený človek s požadovanou licenciou, ktorý celú loď riadi.

  • Predovšetkým pre neplavcov - účastníci sú síce oblečení do neoprénu, plávacej vesty i prilby, ale i k tomu sú potrebné základné znalosti plávania.
  • Deti do 7-mich rokov - toto pravidlo je dané, s tým nič nenarobíme. Pre staršie deti platí vyššie uvedená podmienka - musia vedieť plávať, a deti od 7-18 rokov iba v doprovode rodiča či inej, za deti zodpovednej osoby.
  • Ľuďom zle sa pohybujúcim, so zdravotnými obmedzeniami - jedná sa o adrenalínový šport, je treba sa pohybovať po klzkých kameňoch, menej prístupných miestach, ...
  • Osobám pod vplyvom alkoholu a drog - toto proste na vodu nepatrí.

Predovšetkým veľa zábavy, kúpanie (či už chcené alebo nechcené). V programe je tiež zaradené skákanie z 5 m vysokého mostíka (dobrovoľne a na vlastné riziko). Plávanie v divokej vode (dobrovoľne). Plavbu nádherným Palfauským kaňonom a veľa adrenalínu a skvelých zážitkov.

Ako už bolo spomenuté, rafting sa prevádzkuje na nafukovacích člnoch rôznej veľkosti. Pre úplných začiatočníkov doporučujeme väčší raft pre 4-10 osôb, kde sedia všetci pospolu so sprievodcom na jednej lodi, nemusia sa teda starať o riadenie, iba občas zapádlovať na sprievodcov pokyn. Pre skúsenejších vodákov je potom miniraft, ktorý je určený pre 3-4 osoby. V minirafte nieje prítomný sprievodca, je však v doprovodnom člne, takže v prípade prevrhnutia či iného problému je vždy nablízku, pripravený pomôcť. A pre veľkých odvážlivcov sú potom menšie loďky pre dve osoby, u nás často nazývané ako Pálavy - kde je už potrebné mať trochu viac skúseností.

Voľba typu lode taktiež závisí na stave vody v rieke.

Od konca apríla do polovice októbra a to za každého počasia, dážď teda nieje problém. Na začiatku sezóny je potrebné počítať s trocha viac vody a teda aj adrenalínu (topí sa sne a vody je viacej, i teploty vzduchu sú nižšie). Naopak letnú pohodičku a kúpanie (avšak menej vody) si užijete v letných mesiacoch.

!!! Za veľkého stavu vody (povodňového stupňa) z bezpečnostných dôvodov nejazdíme !!!

Stav vody je možno pravidelne kontrolovať TU

Stav vody nad červenou prerušovanou čiarou už nieje zjazdný (povoďňový stav).

Druhy raftingu

Celodenný rafting

Dospelý 85 € / Deti 65 €

deti (do 14 rokov)

Splavuje sa dlhší úsek rieky a to z dedinky Wildalpen do kempu Saggraben. Vrátane tiesňavy.

Začiatok 9:00, predpokladaný koniec 16:00 (čas je iba orientačný, záleží na stave vody, počasí, samotných účastníkoch), je potrebné si na túto akciu vyhradiť celý deň.

Celodenný rafting sa vyznačuje pomalým stotožnením sa s riekou, prvá polovica je menej divokejšia, avšak nádherná príroda stojí za pozornosť, druhá polovica dňa je potom divokejšia).

9:00 Zraz v Base Camp-e vo Wildalpen, podanie základných informácií, vyplnenie listiny účastníkov

9:30 Rozdanie vybavenia (neoprén, prilba, vesta, pádlo) a prezlečenie sa

10:00 Odchod k rieke, vykonanie základného školenia sprievodcom (ako sa pádluje, čo robiť keď..., atď.)

10:30 Nasadnutie do člna a hurá, vyrážame!!

13:00 (Alebo podľa hladu účastníkov) pauza na obed na jednej z krásnych kamienkových pláží na Salze (možnosť opekania špekáčkov, či konzumácie inej potravy, záleží na počasí) obed je v cene celodenného raftingu. Jedna z možností je i poobedovať v reštaurácii Wasserlochklamm - nieje však v cene

16:00 Koniec trasy v kempe Saggraben, vynesenie lodí do kempu, odkiaľ je organizovaná doprava späť do Base Camp-u.

16:30 Príchod do kempu, prezlečenie sa, sprcha, rozčúlenie

Časový harmonogram je iba orientačný.

Poldenný rafting

Dospelý 55 € / Deti 40 €

deti (do 14 rokov)

Splavuje sa úsek rieky a to z nástupného miesta Petrus do kempu Saggraben.

Poldenný rafting sa dá absolvovať vo dvoch denných dobách:

  • dopoludnia 9:00 - 13:00
  • popoludní 14:00 - 18:00

Začiatok 9:00 alebo 14:00, predpokladaný koniec 13:00 alebo 18:00 (čas je iba orientačný, záleží na stave vody, počasí, samotných účastníkoch).

9:00 (14:00) Zraz v Base Camp-e vo Wildalpen, podanie základných informácií, vyplnenie listiny účastníkov

9:00 (14:00) Rozdanie vybavenia (neoprén, prilba, vesta, pádlo) a prezlečenie sa

09:30 (14:30) Transport k nástupnému miestu Petrus, vykonanie základného školenia sprievodcom (ako sa pádluje, čo robiť keď..., atď.)

10:00 (15:00) Nasadnutie do člna a hurá, vyrážame!!

12:00 (17:00) Koniec trasy v kempe Saggraben, vynesenie člnov k ceste, odkiaľ je organizovaná doprava späť do Base Camp-u.

12:30 (16:30) Príchod do kempu, prezlečenie sa, sprcha, rozčúlenie

Časový harmonogram je iba orientačný.

Pre rodiny s malými deťmi

Časovo rovnaký ako program poldenný. Rieka je splavovaná na jej menej divokej časti. V programe je veľa kúpania a zábavy, spoznávanie prírody. Pri malom stave vody je trasa prispôsobená podmienkam. Pre deti od 7 rokov.

FAQ / Často kladené otázky

Samozrejme nevadí, rafting na rieke Salza je určený aj pre úplných začiatočníkov

Všetko potrebné ako: neoprénový oblek, neoprénovú bundu (podľa počasia), neoprénové topánky, vestu, prilbu a pádlo dostanete od nás, je k dispozícii i suchý vak na prepravu vecí.

Vždy je prítomný minimálne jeden český alebo slovenský sprievodca, ktorý Vám všetko vysvetlí vo Vašom jazyku

Je treba sa pripraviť na to, že je potrebné občas zapádlovať, ale náročné to nieje.

Veľmi obľúbená otázka - samozrejme ÁNO, je to vodný šport 🙂

 Dážď ničomu nevadí, naopak, bude viac vody.